Anal Sekste Enfeksiyon Riski Var Mı?

Anal Sekste Enfeksiyon Riski Var Mı?
Anal Esenyurt escort seks ilişkilerinde en yaygın risklerden bir diğeri de enfeksiyonlardır. Anüs, partnere nüfuz ederek potansiyel olarak enfekte edebilecek bakterilerle doludur. Sadece penis ve rektumda enfeksiyonlar meydana gelmez, çiftler genellikle partnerlerinin rektumuna girdikten sonra gerekli önlemleri almadan vajinal penetrasyona devam edemeyeceklerini unuturlar. Çünkü dışkı parçacıklarının anüsten vajinaya hareket etme riskini taşırsınız. Bunu önlemek için vajinaya gitmeden önce kondomun değiştirilmesi veya sadece arkadan yapılması gerekir.

Anal seks için tüm hijyen önlemlerini alın, sonra belirli detayları dikkate almadan anüsten vajinaya geçmeyin. Örneğin, bir prezervatifle anüsün içine girerseniz, vajinaya girmeden önce prezervatifi çıkarın ve bir başkasını takın. Koruma kullanmıyorsanız, enfeksiyondan kaçınmak için ilişkiyi anal seks ile sonuçlandırmak en iyisidir.

Anal ilişki çok zevk veren bir uygulamadır, ancak ikinizin de zevk alması için bu ipuçlarını dikkate almanız ve anal penetrasyonun vajinal ilişkiden farklı olduğunu her zaman hatırlamanız önerilir. Bu nedenle, yağlamak için jeller, prezervatifler kullanmak, anal seks için hijyene dikkat etmek ve azar azar doyasıya tadını çıkarmak için makale boyunca belirtilen tavsiyelere uymalısınız.

Özetle

Anal seks risklerinden tamamen kaçınmanın tek yolu anal seksten kaçınmaktır. Bununla birlikte, çoğu cinsel uygulamada olduğu gibi, bu her zaman mümkün değildir, bu nedenle enfeksiyon ve hastalıkların yayılmasına karşı korunmak için prezervatif kullandığınızdan emin olun.

Önerilerimiz:

Sizi cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korumaya yardımcı olması için prezervatif kullanın.

Yeni bir prezervatif kullanmıyorsanız, penisi veya yapay penisi anüsün içine girdikten sonra vajinaya (veya ağza) sokmaktan kaçının.

Bol su bazlı kayganlaştırıcı kullanın!

Gözyaşı olasılığını önlemek için kendinizi rahatlatın.

Kanama yaşarsanız veya kabarcıkların oluştuğunu görürseniz hemen doktora gidin.

Anal seks çok zevk verir, ancak her iki tarafın da zevk alması için anal penetrasyonun vajinalden farklı olduğunu her zaman hatırlamalısınız. Bu nedenle, yukarıdaki önerileri takip edin, bu ipuçlarını uygulayın ve maksimum keyif için yavaşça gidin.